Granit jest skałą litą, średnio lub gruboziarnistą, powstała w wyniku krystalizowania się magmy wulkanicznej głęboko pod powierzchnią Ziemi. Jest skałą o bardzo dużej twardości i wytrzymałości, zbudowaną z kryształów o różnej wielkości i kolorystyce. Granity różnią się tym od marmurów, że zbudowane są wielu minerałów skałotwórczych, dają się polerować mechanicznie, dzięki czemu można z nich wydobyć przepiękną barwę. Granit przybiera różne kolory, takie jak szara, białoróżowa, zielona, czerwona, czarna i inne. Ze względu na dostępność dużych bloków, łatwość cięcia i polerowania oraz walory estetyczne jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny. Cechuje go również mała nasiąkliwość, a w związku z tym duża mrozoodporność.

W Polsce granity występują na powierzchni ziemi na Dolnym Śląsku oraz w Tatrach, natomiast w głębokim podłożu również w pasie od Zawiercia do Krakowa i w północno-wschodniej Polsce. Masywy dolnośląskie, to: masyw karkonoski, masyw strzegomski, masyw strzeliński, masyw kłodzko-złotostocki, masyw kudowski, masyw Żulowej.

ŚWIAT KAMIENI oferuje swoim klientom granity z Polski, Indii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Francji, RPA, Brazylii, Ukrainy, Chin, Zimbabwe.
Poniżej przedstawiamy przykładowe rodzaje granitów, z których wykonujemy nasze wyroby.

STRZEGOM
Polska

IMPALA
RPA

BALTIC GREEN
Finlandia

SZWED
Szwecja

VANGA
Szwecja

BALTIC BROWN
Finlandia

KURU GREY
Finlandia

BALMORAL
Finlandia

LABLADOR
BLUE PEARL
Norwegia

LAPIA BLUE

OCEAN GREEN
Ukraina

OLIVIA GREEN
RPA

ORION
Indie

TARN
Francja

TOŁKOWSKI
Ukraina

VERDE BAHIA
Brazylia

GNEYS
Szwecja

VISCOUNT WHITE
Indie